Co to je?
Kdy?Fotky...
Kde?Napady...
Jak?Kontakt...
Proc?Zaverem...
Proč ?
Nezbytné slovo úvodem...

Ovlivňuje váš koníček velkou měrou váš život?
Věnujete mu velkou část ze svého volného času?
Neřešíte, co na vaší 'úchylku' říká rodina, kolegové v práci nebo spolužáci ze školy?
Nedělá vám problém se ke svému hobby veřejně přiznat a naopak být pyšní, že zrovna vy se v tom vyznáte a tolik pro vás znamená? ...

Tak tedy...

My mezi takové lidičky patříme...
Právě si pročítáte stránky lidií, které okouzlil seriál Star Trek a velmi se jim libí další scifi seriály a filmy jako Stargate, Farscape, Lost, Star Wars, 4400, BSG a nespočet jim podobných a v duchu scifi si přejí prožít i jeden z nejpamátnějších společných dnů jejich života - den svatební.
... kde jinde, než na akci, kde bývá scifi atmosféra všudypřítomná, kde bude tou dobou nejvyšší koncentrace fanoušků televizních seriálů na jeden čtvereční chotěbořský kilometr...? Proto a nejen proto jsme se rozhodli říci své "ano" na Festivalu fantazie.


Dalším dost podstatným stimulem jsou naši kamarádi. Rádi bychom právě v jejich přítomnosti vykročili do společného života a měli možnost je tedy na obřad přizvat. Nicméně, nemůžeme si dovolit tak nákladnou hostinu a ty samé lidičky zároveň pozvat ke sváteční tabuli. A protože svatba bude součástí akce, na kterou se beztak většina z nich chystá už rok předem, nebudeme mít špatný pocit z toho, že po obřadu a focení na celý zbytek dne zmizíme s rodinou a lidmi mimo scifi na standardní svatební oslavy.


Neobvyklé svatby nejsou už dneska tak neobvyklé... tady je krátké videíčko [38 sec - 4,9 MB] jako malá "obhajoba", že nechat se oddat v kině je vlastně normálka :)


Televize na obřadu

Hlavnímu organizátorovi FFka, Vaškovi Pravdovi, jsme souhlas ohledně televizního štábu nedali. Probírali jsme toto téma osobně, přínos v podobě reklamy festivalu by určitě nebyl k zahození, ale od začátku plánování jakoukoliv reportáž shledáváme za nežádoucí a tento postoj nezastáváme jen my jako snoubenci. Nejenže nechceme mít ze svatby estrádu, ale vzniklý sestřih, tj. tak, jak by mohla být reportáž ze svatby podaná, tj. ze jsme totální idioti, by nám zajisté zkazil všechny vzpomínky na náš velký den... Ani jeden z nás si nepřeje být takto "medializován", rozhodně se na FFku nebereme kvůli nějaké publicitě a exhibicionismu. Máme k tomu mnoho důvodů, ale reportáž v televizi k nim rozhodně nepatří. Přejeme si, aby naše svatba nebyla nijak zveličována a nebyla vyvyšována nad jiné programy festivalu. Odpovědnost za celkovou organizaci je už nyní celkem vysoká, při účasti televizního štábu by stoupla ještě více. Navíc, opravdu nechystáme nic absolutně pompézního, o čem se bude dlouhé roky mluvit... chceme se prostě vzít a mít u toho většinu lidí, ktere máme rádi...