Co to je?
Kdy?Fotky...
Kde?Napady...
Jak?Kontakt...
Proc?Zaverem...
Star rozlučka
Oficiální anotace pořadu:
Náročný, poučně-zábavný večer na počest loučení se svobodou Hanky a Karla. Vstup na vlastní riziko, vybíráno mýtné v podobě jakéhokoliv artefaktu do tomboly a libého alkoholického nápoje. Nejoriginálnější etiketa oceněna :)
Datum: 3. červenec 2007 (úterý) od 20:00 hodin.

Tak tedy...
Na počest loučení se svobodou Hanky a Karla, tj. dva dny před svatbou, se trekkies rozhodli zorganizovat tak trochu ojedinělý večer. Večer, který je otevřen všem, není limitován osobním vztahem ke snoubencům ani zaměřením záliby, které vás dotáhly na festival. Je určen pro všechny, kdo se chtějí pobavit tak trochu jinak, neostýchají se zapojit aktivně do zábavy anebo jsou zkrátka dostatečně zvědaví a přijdou se podívat.

Avšak, má to dva háčky; bez nějaké té přípravy se tento večer rozhodně neobejde. Pokud nám nadšení vydrží, můžeme se bavit v celkové délce osmi hodin, tj. od 20:00 do 04:00. Proto vymýšlíme nápady a způsoby, jak zábavu co nejvíce zpestřit a zároveň zajistit vaše potřeby.

První háček. Prvním pomyslným mýtným je jakýkoliv artefakt do tomboly.


Quarkova tombola
Rozhodli jsme se pomocí vás všech uspořádat jako jeden z bodů rozlučky tombolu. Pokud vlastníte něco kuriózního, zajímavého, cokoliv pro vás již nepotřebného, co byste byli ochotni věnovat jako cenu do tomboly pro ostatní, přivezte si to do Chotěboře. Množství takto nabídnutých předmětů není limitováno - myšlenkou této tomboly ala bleší trh je shromáždit co nejvíc blbůstek, které si tímto budete moci navzájem povyměňovat. Co se nakonec sejde za věci a v jakém počtu, bude pro nás samozřejmě také velkým překvapením. Podle celkového počtu nabízených "cen" se bude losovat jednou, nebo vícekrát za večer.
Věci do tomboly se budou vybírat u vchodu do sálu, kde zároveň dostanete lístky do tomboly, tj. u prvního odbavení s vámi pověřený človíček všechno vyřeší.

Druhý háček. Druhým pomyslným mýtným je jakýkoliv libý alkoholický nápoj.


Quarkův bar
Kromě klasického baru, který je provozován téměř 24 hodin denně organizátory festivalu, jsme dostali výjimečné povolení podpořit přímo v sále druhý bar, a to hned z několika důvodů. Prvním z nich je zachování atmosféry. Bar v předsálí je super, ale stojíme o vás hlavně uvnitř, kde si lépe ohlídáme váš pitný režim. Jak bylo naznačeno, když nám to vydrží, můžeme blbnout až osm hodin, tj. např. jedna lahvinka vína, které rádi pijete, není z našeho pohledu na vás velkým požadavkem. Druhým důvodem je právě to, že vámi donesený alkohol je určen pro vás, pro vaši potřebu. Tj. můžete si koupit to, co vám chutná, nejste tímto na rozlučce omezeni nabídkou zdejšího baru. Třetím důvodem je možnost tzv. na skleničku pozvat kohokoliv ze svého okolí, kamaráda apod. Čtvrtým důvodem je to, že alkohol vás na našem baru vyjde levnějc než na baru klasickém. A posledním důvodem je soutěž o nejoriginálnější etiketu, která bude oceněna. Snoubenci sami budou "vyrábět" svatební víno, které poskytnou do tomboly, ale pokud se chcete také vyřádit ve Photoshopu a donést třeba "Mvekovici" nebo "Fisovici" (např. podle své přezdívky ), bylo by to opravdu bezva! Nealko bude samozřejmě k dispozici na baru jako takovém. Připomínáme, že donáška vlastního občerstvení na FF bar vyjma naší Rozlučky není povolena.
Alkohol se bude vybírat u vchodu do sálu, kde bude každá láhev označena vaším nickem / jménem. Na požádání vám pak bude z lahve na baru nalito kdykoliv v průběhu večera.


Shrnutí "oficialit". Předpokládáme, že se rozlučky zúčastní převážná většina našich svatebčanů, přesto uvítáme jakéhokoliv dalšího fanouška, který bude mít chuť s námi prožít netradiční večer. U vchodu do sálu "po vykoupení" dostanete vstupenku, kterou doporučujeme zasunout ke klasické vstupence na FFko. Tak můžete v průběhu večera odejít a bez komplikací se opět vrátit.

Nástin programu rozlučky.

- úvod, přivítání všech odvážlivců "svatebčanů"
- trochu teorie a historie v podání Bedrazz
- slavnostní přípitek šampaňským (hradí snoubenci)
- svatební nácvik pro svatebčany a jiné ochotné páry i nepáry (hry viz. níže)
- losování tomboly (popř. několikrát v průběhu večera)
- pohoštění - rozlučkový dortík a svatební koláčky (hradí snoubenci)

Svatební nácvik pro všechny, kteří se budou chtít zapojit do ulítlé zábavy, se bude skládat z těchto disciplín:

Hod tribblem
Nevěsta, resp. jakýkoliv svatebčan, hází otočená zády tribbla k dychtivému publiku. Technikám se meze nekladou, správná je však ta přes svoje levé rameno. Někdo tribbla chytit musí - pro štěstí novomanželů a úspěchu zbytku rozlučky


Bajorská zkouška uchoznalectví
... aneb poznáš svého milého?
Toto je úkol jak pro ženicha, resp. pány, tak pro nevěstu, resp. dámy. Úkolem je poznat toho druhého podle ucha. Jeden z páru je vždy odveden někam stranou, kde mu budou zavázány oči. Z publika se vybere určitý počet mužů a žen, mezi kterými samozřejmě nesmí chybět partner dotyčného. Poté následuje pokus o identifikaci podle hmatu. Testovat znalost těla můžeme i jinde - kromě panděra se samozřejmě nabízí nohy, kde si oblékají punčochy pro zmatení soutěžícího i pánové.


Vyslancův jasnovidecký test
... víš, co by na dané otázky odpověděl partner?
První sada otázek je pro odpověď "on - ona". Pár si sedne zády k sobě a dostane vždy stejnou otázku. Např. kdo u vás více vaří? Oba odpovídají popravdě tak, že pokud je to ona, která dominuje kuchyni, zvedne ona dámský střevíc, to samé platí i pro partnera. Pokud je to on, zvedá se pánská obuv. Nakonec se spočítá, kolikrát se oba shodli.
Druhá sada otázek je pro konkrétní odpověď. Pár se postaví k tabulím, na které si navzájem neuvidí a opět dostanou stejnou otázku. Např. jakou barvu má rád váš partner? Žena napíše, jakou barvu má rád její přítel, ten zase napíše, jakou barvu má rád on sám. Za každou stejnou odpověď má dvojice jeden bod. Která dvojice bude úspěšnější než snoubenci? Otázky může přihazovat i publikum!


Dále se chystají různé klingonské rituály výdrže - např. jídlo z jednoho talíře, přeskok přes warpový práh, rozplétání hvězdné brány, karaoke, tanec s překážkami a další... např.

Tanec se světelným mečem
Svatebčané vytvoří kruh, muzika hraje. Vezme se světelný meč, v kruhu si ho jeden dá mezi nohy, a bez pomoci rukou ho předá svému sousedovi ve směru hodinových ručiček. A tak to postupuje dál, až se všichni alespoň jednou vystřídají.

Tanec s exokompem
Při tanci v páru se dá mezi čela obou partnerů exokomp, který nesmí spadnout na zem. Cílem je tančit co nejdéle.

Tanec se šokovým granátem
Než začne hrát muzika, dáma přiváže partnerovi ke kotníku - na pravou nebo levou nohu, šokový granát (balónek). Šňůrka nesmí být příliš krátká ani moc dlouhá. Při tanci se pouze dámy snaží jiným pánům aktivovat granáty a uvét tak soupeře do bezvědomí (pár s prasklým balónkem jde z kola ven). Vyhrává ten pár, jehož šokový granát nebude aktivován.


Han Solův únik
Tak jako Han Solo podskakoval pod zavírajícími se dveřmi, tak i soutěžící dostanou za úkol zdolávat v rytmu hudby stále se snižující překážku. Hra je známá pod názvem "limbo".


Boj o kapitánská křesla
Doprostřed sálu se připraví několik kapitánských křesel, resp. o jedno méňě než je počet soutěžních párů. Tančí se v párech kolem, muzika hraje, ale znenadání se přeruší, vtom jedna/jeden člen z každého páru si musí sednout na jedno z volných křesel. Ta/ten, která/ý to nestihne, jde se svým partnerem z kola ven. Pak se opět ubere křeslo a začíná znovu až nakonec zůstanou dva páry a jen jedno křeslo. Vítězný pár je ten, který bude opět v usazení se do kapitánského křesla rychlejší.


Flíčkovo klubíčko
Pánové si uvážou kolem pasu šňůrku, na jejíž konci bude přivázána lžička. Lžička musí viset ve výšce mezi koleny a kotníky. Každý muž dostane na startovní čáru Flíčkovo klubíčko z vlny. Na pokyn pak musí každý soutěžící pouze svým vlastním tělem a patřičnými pohyby rozhýbat šňůrku s lžičkou a trefit se do klubíčka a posunout ho směrem dopředu. Dráhu bude ukončovat malá krabička. Kdo dostane první klubíčko do cíle, vyhrává. Nesmí si však nijak pomáhat, např. rukama.


Porouchaný translátor
Přesmyčkovník s písmenky. Hra spočívá v tom, že se soutěžním párům zadá určité slovo, z jehož písmenek musí vytvořit co nejvíce jiných slov. Mohou použít buď všechna písmenka, nebo jen některá. Vyhrává ta dvojice, která vytvoří nejvíce slov.


Rozbitý R2-D2
Každý pár dostane tři lístečky, na první dva napíší svá jména a na třetí jejich důvod svatby, jakýkoliv :) Nemyšleno vážne. R2-D2 místo toho, aby informace z lístečků uložil, byl při bitvě zasažen a uložené údaje se proto pomíchaly. Lístečky se pak podaří pouze roztřídit na tři hromádky (muži, ženy, důvody). Poté nezbývá než zcela náhodně z každé hromádky vybrat po jednom lístečku, kdy se tím pádem utvořila zcela nová dvojice a k nim nový důvod svatby. Úkolem je pantomimou předvést, proč se budou brát.Náročný večer můžeme zakončit klasickou diskotékou... no a ne dříve než po půlnoci Volbou nejlepšího betazoidského svatebčana - víc ani muk

Změna programu vyhrazena