Co to je?
Kdy?Fotky...
Kde?Napady...
Jak?Kontakt...
Proc?Zaverem...
Svatba
Chceme ti na vědomí dát,
že se z lásky budem brát
dne 5. července 2007 ve 13:00
v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie.

Co se týče obřadu, tedy vlastní svatby, je plánována na 5. července, čtvrtek, na státní svátek, od 13:00 hodin v prostorách chotěbořského kina. Vzhledem ke složitosti organizace je nutné, aby všichni předem pozvaní hosté měli u sebe vstupenku, která jim umožní uvedení do sálu kina, kde jsou pro ně zajištěna místa k sezení, popř. stání. Vstupenky se pokusíme rozdat předem. Pokud se s někým osobně nepotkáme, vyzvedne si vstupenku těsně před obřadem u organizátorů, kteří od nás budou mít seznam svatebčanů. Ti z vás, kteří přijedou na Festival fantazie jen kvůli svatbě a nezavítají na žádný jiný program, se nemusí oficiálně přihlašovat a budou mít pochopitelně vstup do kina zdarma.
Prosba na úvod - prosíme, přijďte včas


Protože se snažíme o první oficiální sci-fi svatbu pro početnější publikum, oblečení svatebčanů by mělo být samozřejmě také co nejvíce sci-fi. Uvítáme kostýmy a masky z vašich oblíbených seriálů a filmů, včetně skafandrů
Máme pár tipů, jak dorazit stylově i bez uniformy, a to s komunikátorem na hrudi, v koupací čepici jako Jaffové, se špičatými uši jako Vulkánci, v černém obleku s brýlemi z Matrixu... další náměty už necháme na vás. Koneckonců, můžete přijít i nazí jako praví Betazoidé
... ale popcorn zakázán


Kouzlo povedené svatby spočívá v umění vytvořit atmosféru a přenést svůj pocit štěstí na přítomné hosty.

Po obřadu a gratulacích plánujeme hromadné focení před kinem. Měla by se podařit jedna velká památeční fotka, přes 200 lidí... uvidíme, zda nám bude přát počasí a zda se na fotku dokážeme všichni naaranžovat.
Po velké skupinovce nás čeká půlhodinové soukromé focení v zámecké zahradě. Budete-li mít zájem se s námi vyfotit jednotlivě, budeme rádi, když počkáte na náš návrat.
Pak zbývá odjezd do nedaleké vesničky, kde pro rodinu, přátele a kamarády mimo sci-fi bude čekat klasická hostina a oslavy. Samozřejmě dojde řada i na čtení přáníček, na která se už moc těšíme. Už nyní děkujeme za emailíky, které se nesou v podobném duchu. Všechny si je moc rádi uschováme na památku. Protože se zároveň množí dotazy na svatební dary, zveřejnili jsme již před časem náš svatební list.


Prosba na závěr - pokud víte o někom, kdo by se na svatbu moc chtěl podívat, ale nedostal osobní e-mailovou pozvánku, dejte nám vědět.

Místo svatebního obřadu se může stát i jakýmsi talismanem. Často se k němu vážou vzpomínky na seznámení... má symbolický význam a při výročích svatby se na něj můžete vracet...


Zajímavosti:
Treková svatba, podle dostupných informací skutečně první, i když fantazijní, proběhla už v roce 2002 na Pragoconu. Štastným párem byla onehdá Kathryn Janeway a Chakotay.
Nechat se oddat s připnutým komunikátorem pro změnu napadlo už Bóďu a Petru v roce 2003.